Меню
Україна, Київ
Час роботи магазину:
 • Пн - Пт: 8:00 - 17:00

Зварювання поліетиленових трубПоліетиленові труби використовуються в побутовому, промисловому будівництві, в громадських архітектурних та інших проектах. Їх затребуваність пояснюється вигідними технічними характеристиками, такими як: цінова доступність, висока міцність, довговічність, зносостійкість. Монтаж трубопровідних ліній із ПНТ труб звичайно не обходиться без з'єднань. З'єднуються труби двома способами: роз'ємним та нероз'ємним.

Перший метод дозволяє розбирати конструкцію за потреби. Але найнадійнішим вважається саме другий метод – нероз'ємне з'єднання за допомогою зварювання чи паяння. Зварювання поліетиленових труб, або, іншими словами, паяння ПНТ труб – достатньо популярна послуга. Ми надаємо цю послугу на професійному рівні в Києві та по всій підконтрольній території Україні.


Нероз'ємне з'єднання поліетиленових труб: види

Нероз'ємне з'єднання елементів трубопроводу передбачає зварювання або, іншими словами, паяння. Зварювання ПНТ труб може бути:

 • стиковим;

 • муфтовим;

 • електромуфтовим.

Кожен спосіб зварювання поліетиленових труб має свої переваги та показання. Вибирати їх необхідно з урахуванням специфіки об'єкта та типу/призначення трубопроводу.

Стикове зварювання поліетиленових труб: особливості та техніка виконання

Стикове зварювання труб вимагає застосування спеціального обладнання. Технологія дозволяє зберегти гнучкість трубопроводу по всій довжині. Вона може використовуватися як при відкритому, так і при траншейному способі прокладання трубопроводу.

Стикове зварювання ПНТ труб виконується таким чином:

 1. Кінці елементів, що зварюються, поміщаються в центратор зварювального обладнання.

 2. Елементи вирівнюються та надійно фіксуються.

 3. Кінці зачищаються від бруду, пилу, нальоту, мастила та інших забруднень за допомогою бавовняної тканини, змоченої у спирті.

 4. Очищені кінці труб обробляються торцюючим пристроєм.

 5. Після обробки торці елементів, що зварюються, перевіряються на щільність стикування. Якщо між поверхнями зіткнення утворюється значний зазір, торцювання повторюють.

 6. Підготовлені торці нагріваються і після деякого оплавлення притуляються один до одного. Зварювання здійснюється під тиском, який поступово наростає до досягнення щільного, герметичного та міцного з'єднання. Через 5-10 хвилин труби звільняються, з'єднання перевіряється на міцність та герметичність, після чого робота здається замовнику.

Якісне зварювання ПНТ труб виконується за допомогою одного шва. Тільки в такому випадку виходить міцний, максимально зносостійкий та абсолютно герметичний стик, придатний для навантажень та експлуатації.

Стиковий метод - найвдаліший варіант, якщо потрібне зварювання поліетиленових труб великого діаметру. Отримане з'єднання надалі не потребує обслуговування і служить довго, зберігаючи початкові характеристики.

Муфтове зварювання поліетиленових труб: як виконується?

Муфтовий метод зварювання поліетиленових труб здійснюється за допомогою спеціального пристрою-паяльника та насадок відповідного діаметра (фітингів): муфт, трійників, куточків. Фітинги підбираються індивідуально під торці труб.

Паяльник для муфтового зварювання оснащений нагрівальними металевими елементами (дорном і гільзою), які здійснюють розігрів деталей, що з'єднуються при безпосередньому контакті з ними. Дорн нагріває внутрішню частину фітингу, а гільза – трубу.

Муфтове зварювання поліетиленових труб виконується таким чином:

 1. Заготовки обрізаються до необхідних розмірів. Зрізи виконуються спеціальними ножицями. Важливо, щоб вони були перпендикулярними та рівними.

 2. Торцеві ділянки заготовок очищаються за допомогою спирту та бавовняної тканини.

 3. Кінці труб, які не піддаються пайці, закриваються заглушками з метою запобігання проникненню всередину сміття.

 4. На паяльник встановлюються дорн та гільза. Потім паяльник приєднується до електромережі та нагрівається до необхідної температури. Про готовність паяльника зазвичай повідомляють спеціальні індикатори його корпусі.

 5. Труба до упору встановлюється в гільзу, а фітінг одночасно надівається на дорн. У ході цієї процедури надлишки розплавленого ПНТ видавлюються назовні та утворюють валик, який називається гратом.

 6. Після розм'якшення, деталі одночасно знімаються з паяльника, труба вставляється у фітинг таким чином, щоб грати щільно стикалися.

 7. Під тиском заготовки утримуються на протязі 5-10 хвилин до охолодження. В цей час важливо не порушувати цілісність з'єднання, інакше досягти герметичного з'єднання не вдасться. 

 8. Після застигання, елементи трубопроводу можна відпустити і починати наступне з'єднання.

Зварювання ПНТ труб муфтовим методом вимагає певної вправності та навичок. При обрізанні заготівок до потрібних розмірів слід враховувати, що з'єднання трохи зменшить довжину труби. Глибину занурення розігрітої заготовки складно контролювати. Але спростити завдання можна, заздалегідь зробивши мітки на її поверхні.

Електромуфтове зварювання труб ПНТ

Зварювання поліетиленових труб електромуфтовим способом дозволяє отримувати високоміцні конструкції, які не бояться навантажень та впливу зовнішніх факторів. Для такого з'єднання потрібні спеціальні електромуфти, оснащені заставними нагрівальними елементами.

Електромуфтова пайка вважається менш популярною через свою високу вартість. Однак у неї є незаперечні переваги:

 • в процесі зварювання поліетиленових труб не утворюється грат, що зменшує прохідність трубопроводу;

 • технологія дозволяє зварювати деталі у закритому, обмеженому просторі, де неможливо встановити габаритну зварювальну апаратуру. 

Електромуфтове паяння труб ПНТ виконується таким чином:

 1. Заготовки ріжуться до необхідної довжини.

 2. Зварювані деталі очищаються від бруду, пилу та мастила бавовняною тканиною, змоченою у спирті.

 3. На трубі робляться мітки, що дозволяють контролювати глибину насаджування муфти.

 4. Торці, які не будуть паятися, закриваються заглушками.

 5. Електромуфта приєднується до зварювального апарату проводами.

 6. Запускається процес зварювання. Коли він завершиться, апарат самостійно вимкнеться і подасть сигнал.

 7. Далі йде процес застигання. У цей час заготовки бажано не чіпати.

 8. Після застигання відрізок трубопроводу готовий до експлуатації.

Пайка поліетиленових труб: як вибрати методику?

Усі описані варіанти зварювання поліетиленових труб мають певні показання. Наприклад, якщо потрібно отримати трубопровід з підвищеною гнучкістю, тоді краще вибирати стикове зварювання, яке не тільки забезпечить потрібний результат, але й відрізняється високою швидкістю, а також мінімальною витратністю. Муфтове паяння поліетиленових труб підходить для тих випадків, коли працювати доводиться у важкодоступних ділянках. У подібних випадках осьові зміщення заготовок щодо один одного зазвичай неможливі, через що стикове зварювання ускладнене. Електромуфтове паяння ПНТ труб – доцільний варіант для об'єктів з сильно обмеженою площею, коли приставити зварювальний апарат впритул до трубопроводу неможливо. Від усіх перерахованих методів зварювання можна відмовитися у разі, коли необхідне тимчасове з'єднання поліетиленових труб. У таких ситуаціях вигідніше використовувати роз'ємне з'єднання.

Зварювання поліетиленових труб в Києві та Київській області недорого: до кого звертатися та де замовити?   

Замовити зварювання та паяння ПНТ труб за справедливою ринковою вартістю у Києві та Україні можна у нас - ТОВ НВП Політерм. Працюючи вже 20 років на ринку, ми професійно реалізуємо зварювання труб та беремося за будь-які проекти, незалежно від складності/обсягу роботи. Звертаючись до нас, ви отримуєте:

 • допомогу у проектуванні трубопровідної системи;

 • оперативну реалізацію проекту із гарантією якості;

 • подальше технічне обслуговування за необхідності;

 • сервіс «під ключ», яким точно залишитеся задоволені.

Ціна послуг обговорюється індивідуально із кожним замовником. На ціну впливають: складність та специфіка проекту, розташування об'єкта, перелік послуг. Щоб дізнатися вартість зварювання/паяння поліетиленових труб у вашому випадку, зателефонуйте до нас. Менеджер докладно відповість на всі запитання та допоможе оформити замовлення. Звертайтесь до нас - обіцяємо, що ви будете задоволені результатом!

Коментарі